Dobre ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Asekurowanie NNW nie jest zagwarantowane jedynie dla kierowców. Zabezpieczyć się ma prawo w istocie każdy, kto potrzebuje uchronić siebie a także swych krewnych przed rezultatami nieszczęśliwych wypadków.
Polisa ta może się okazać przede wszystkim użyteczna dla ludzi uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób wyjeżdżających na odpoczynek. Zakres umowy ubezpieczeniowej jest elastyczny i zdołasz go spokojnie dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Możesz zakupić wyłącznie ochronę NNW (np. NNW szkolne), lub w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC samochodu).

Ile to kosztuje NNW?

Opłaty ów asekurowania różnią się od siebie w zależności od tego, jaki zakres ochrony masz zagwarantowany i jaki wariant wybierzesz. Wysokość polisy oblicza się w zależności od wielkości sumy ubezpieczenia, czyli najwyższej możliwej sumy wypłaty. Im wyższa wartość asekurowania, tym większa składka. Obecnie, maksymalna suma zabezpieczenia wynosi 20000 złotych (w przypadku NNW kierowcy auta).
Na cenę polisy ma wpływ dodatkowo:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki praktykujesz.
Kiedy towarzystwo zaliczy Cię do gromady większego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy mają więcej wykluczeń – w polisie zobaczysz opis wielu zdarzeń, gdzie pomimo zajścia wypadku, TU nie wypłaci Ci odszkodowania. Tradycyjnie do wykluczeń należy jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy stłuczka sprawiona celowo.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW kupuje się na czas trwania obligatoryjnej polisy odpowiedzialności cywilnej, w takim razie maksymalnie na rok. Co jednak w przypadku, kiedy zdecydujemy się na kupno NNW już po zawarciu polisy OC? Wówczas ubezpieczyciel wyliczy składkę na NNW pomniejszoną o czas trwania teraźniejszej polisy OC.

Sprawdź również tanie OC OC Gefion kalkulator