Ubezpieczenie mieszkania w bloku

Na dziś dzień, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest zabezpieczone. Kłopot właścicieli mieszkań polega wyłącznie na tym, iż zazwyczaj, piecza, którą zapewniają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli prywatnych mieszkań. Powinno się również rozważyć wykup indywidualnego ubezpieczenia lokalu, dlatego, że, ubezpieczenia, jakie są wliczone w czynsz, są definitywnie gorszą alternatywą dla ofert, które prezentujemy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym czynnikiem, który powinniśmy mieć na względzie szukając korzystniejszego asekurowania mieszkania w bloku, jest zakres ochrony. Ubezpieczenia, jakie zapewniają spółdzielnie bądź wspólnoty, zezwalają na odbudowanie oraz reperację głównych murów budynku a także części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ogień albo wybuch gazu zaistniały z winy wspólnoty. W takim razie wypadki poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z umowy OC wspólnoty czy spółdzielni.
Niestety w ubezpieczeniach, jakie posiadają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takowych wypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szkodę w mieszkaniu prywatnym jest wszak nadzwyczaj mało. A gdy już się zdarzy tak, iż ubezpieczenie zakupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy różnych posiadaczy mieszkań, to sumy ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Z tego powodu, każdy właściciel lokalu, musi sam zapewnić sobie ubezpieczenie zakupując najlepsze ubezpieczenie nieruchomości, jakie będzie miało najszerszy wariant ubezpieczenia z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Wariant asekurowania, odnoszący się do wspólnoty, opiera się na  kluczowych ryzykach i nie zapewnia doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Decydujac się na u nas polisę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, zdobywają Państwo w standardzie okazały pakiet usług Assistance. Dzięki temu, gdy mieszkanie nie nadaje się do użytkowania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na rozmieszczenie w hotelu nieraz do 90 dni albo nawet transport ocalałego mienia do wyznaczonego miejsca.
Powtórzymy w skrócie to, co musi obejmować najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty strat w lokalu, na wypadek jeśliby spółdzielnia bądź wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w jakim mieszkasz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie ochrony wszystkich fragmentów posiadłości (nie tylko murów, ale ponadto wyposażenia: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot opłat wyszukiwania przyczyny szkody, jeśli nie wiadomo skąd na przykład cieknie woda;
·    pomoc w kłopotliwych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w wypadku zniszczenia dachu nad głową lub pomoc hydraulika, jeśli pękła uszczelka;
·    gwarancja dobrych relacji z sąsiadami, w przypadku szkód spowodowanych w ich mieniu – np. zalanie sufitu bądź naruszenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona pochwalana przez banki, w sytuacji, gdy Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Bez wątpienia, że rzetelne ubezpieczenie dachu nad głową nie jest rzeczą łatwą. Opłaca się poświęcić nieco czasu na wypatrzenie trafniej oferty ponieważ możesz wybrać perełkę dla siebie – czyli szeroki zakres ubezpieczenia w interesującej opłacie. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu wyliczymy Państwu umowę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Wskazane jest rozważyć naszą ofertę.