Ubezpieczenie samochodu na raty

Współcześnie możesz sfinansować nabycie swego samochodu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednakże będzie współwłaścicielem auta dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez nadzwyczajnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem samochodu.
Zależnie od tego, na jaki typ kredytu się zdecydujesz, będziesz zmuszony znaleźć odpowiednie zabezpieczenie Auto-casco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeśli masz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w umowie nakładają na ciebie zobowiązanie wykupienia polisy Auto-casco. Musi ono należycie zabezpieczać auto, a wartość ewentualnego odszkodowania powinna pokryć wysokość rat, jakie pozostaną do spłaty, czyli musisz dobrać propozycję z szerokim limitem.
Przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Jeżeli samochód jest nowy z salonu, masz możliwość zabezpieczenia go na taką sumę, jaka jest na fakturach. Zasadne będą także ubezpieczenia, które zapewnią, że w sytuacji utraty auta w pierwszym roku ubezpieczenia, uzyskasz zwrot jego wartości z dnia zakupu.
•    Brak amortyzacji. Wiele zakładów ubezpieczeniowych uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku pojazdów w pełni nowych. Jeśli nie chcesz dopłacać do naprawy pojazdu w momencie jego uszkodzenia, uważnie skontroluj zapisy umowy AC.
•    Naprawę w ASO. Nie zawsze jest to standard, a w przypadku, jak posiadasz nowiusi samochód to ogromnie istotne. Naprawianie w ASO gwarantuje utrzymanie gwarancji na samochód oraz zrealizowanie każdych prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, bowiem to, że wybrałeś naprawę w ASO nie świadczy, iż do jej zrealizowania pozostaną wykorzystane oryginalne części. Skontroluj zapisy w polisie, bowiem zastosowanie części sygnowanych logiem producenta jest ważne w sytuacji, jeżeli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeżeli będziesz posiadać okazję wyboru tej ewentualności, warto się na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania bądź ukradnięcia auta, TU spienięży ci zadośćuczynienie w wysokości wartości auta w dniu jego zakupu.
Miej na uwadze, iż kupując ochronę musisz oznaczyć na niej cesję. Dzięki temu w razie zniszczenia lub przywłaszczenia samochodu, odszkodowanie pozostanie przekazane do banku i pokryje kolejne koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
W sytuacji, gdy zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą pożyczką nie posiadasz innych zobowiązań względem banku, możesz na własną rękę zdecydować jak ubezpieczyć swoje cztery koła i czy w ogóle to zrobić. Nie masz żadnego warunku, jednakże wskazane jest, abyś przemyślał nabycie Autocasco, nawet jak samochód nie był niesłychanie drogi, a twój kredyt jest nieznaczny.
Dzięki prawidłowo dopasowanej umowie AC, kiedy stracisz pojazd w zdarzeniu drogowym lub w wyniku złodziejstwa, wypłacone przez ubezpieczalnię naprawienie szkody, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz w związku z tym bez auta i z kredytem.
Przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, bowiem rozmaite towarzystwa mogą określić wartość samochodu  na różne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W wypadku aut używanych ich właściciele zwykle posiadają do wyboru możliwość ich reperacji w warsztacie albo na bazie kosztorysu. Kiedy wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wybranym warsztacie bezkosztowo. Po prostu po szkodzie odstawisz je do określonego przez ubezpieczalnię mechanika, a później odbierzesz po naprawie. Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z serwisem.